نمایشگاه تراکنش ایران، در حالی گام به پنجمین سال برگزاری خود می‌گذارد که کشور، به ویژه در صنعت بانکداری و پرداخت، با انواع مشکلات داخلی و تحریم‌های خارجی مواجه است. رویداد ITE، به عنوان نمایشگاهی که جای خود را در تقویم ساالنه این صنعت باز کرده است، می‌کوشد راهکارها و راه‌حل‌هایی را پیش روی فعالان و کسب و کارهای بانکی و پرداختی قرار دهد، تا راحت‌تر و ایمن‌تر از این دوران خطیر گذر کنند.
بر این اساس، امسال با بهره‌گیری از دانش و تجربه متخصصان، موضوعاتی در رویدادهای جانبی 2019 ITE به بحث گذاشته خواهد شد، که دغدغه اصلی صنعت و منطبق با شرایط امروز کشور است. مرکز فابا تلاش می‌کند که در این رویداد، زمینه را برای هم‌فکری بیشتر بازیگران صنعت و یافتن راهی برای برون‌رفت از مشکلات موجود فراهم کند.
ITE، بنا دارد که نه پا در کفش نهادهای حاکمیتی و رگولاتوری کند و نه وقت پربهای فعالان این صنعت را در رویدادهای جانبی خود، با کلی‌گویی‌های بی‌خاصیت، هدر بدهد. امروز، صنعت بانکداری و پرداخت کشور از یک سو باید نگاهی رو به آینده داشته باشد و به افق‌های جدید بنگرد؛ از سوی دیگر ملزم است که گام‌های عملیاتی خود را نیز در مسیر حل چالش‌ها بردارد.
بر این اساس، پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران، هفت سمینار را تدارک دیده است که همگی آنها بر مشکلات کسب‌وکارهای اکوسیستم بانکی و پرداختی و سایر همراهان امسال نمایشگاه، اعم از بیمه‌ها، اپراتورها و شهر هوشمند و راه‌حل‌های آنها، متمرکز خواهد بود.
لازم به ذکر است کلیه سمینار های فوق در سالن بهارستان برگزار میگردد